O co chciałbyś zapytać?
+2 głosów

Jak zrobić domowe chipsyWiadomo, że chipsy to nie jest najzdrowszy posiłek na świecie ;), ale wydaje mi się, że domowe chipsy ze sprawdzonego dobrego przepisu wcale nie muszą być niezdrowe, a wręcz przeciwnie. Wiadomo smak może nie być ten sam, ale mam już dość trucia się i mojej rodziny.

Jak zrobić domowe chipsy?

Co zrobić, aby chipsy nie szkodziły i nie były obciążeniem dla organizmy. Czy macie jakieś przepisy, którymi się posługujecie? I Czy na pewno takie domowe chipsy będą zdrowe, czy raczej chipsy to chipsy i nie ma się co cudów spodziewać (zawsze będą szkodzić, mniej lub bardziej)?

pytanie zadane 12 listopada 2015 w Kuchnia przez użytkownika Martyna Wrona (670)
edycja 12 listopada 2015 przez użytkownika Martyna Wrona
  

1 odpowiedź

+3 głosów
Najlepsza

Stosuję taki przepis na domowe chipsy. Jest wyśmienity. Choć w kwestii tego czy chipsy są zupełnie zdrowe, to pozostawiam do oceny ze względu na smażenie, na pewno są sto razy zdrowsze niż kupione z paczki, z tymi wszystkimi wzmacniaczami smaku i całą chemią.

Przepis na domowe chipsy:

2 większe ziemniaki
1/2 l oleju do smażenia
sól
słodka papryka

Najpierw należy umyć ziemniaki i obrać je, następnie jeszcze opłukać i pokroić w bardzo cieniutki plasterki (krajalnica będzie pomocna). Plasterki ziemniaków należy przełożyć do miski i zalać zimną wodą. Następnie zamieszać i ostawić na 15 minut. Po upływie tego czasu należy odlać wodę i nalać świeżej. Robimy tak kilka razy , aby dobrze wypłukać plastry ze skrobi. Plasterki trzeba teraz odłożyć na sitko i odsączyć z wody. Kolejny etap to przełożenie na czystą scierkę. Ważne aby rozłożyć je w jednej warstwie i nie kłaść plasterka na plasterek. Drugą scierką przykrywamy nasze chipsy i zostawiamy to na 15 minut. 

Wysuszone plasterki wrzucamy je na rozgrzany olej na głębokiej patelni i smażymy około 3 minuty, aż się zrumienią. Chipsy należy przełożyć na ręcznik papierowy w celu odciągnięcia tłuszczu. Domowe chipsy można podawać po posypaniu papryką i solą... nawet na ciepło.

odpowiedź 12 listopada 2015 przez użytkownika Weronika Hera (1,830)
wybrane 11 stycznia 2016 przez użytkownika Administrator
Witaj w serwisie Czy Jak .. Pytania i Odpowiedzi, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na różne tematy.
12 pytań
257 odpowiedzi
10 komentarzy
538 użytkowników