O co chciałbyś zapytać?
+3 głosów

Domowe sposoby na zmarszczkiInteresują mnie sprawdzone sposoby na zmarszczki, które można wprowadzić bez wycieczki do apteki. Co możemy zrobić poza kremami na zmarszczki i innymi drogimi preparatami, które rzekomo mają cudotwórcze działanie?

Jakie znacie domowe sposoby na zmarszczki?

Czytałam trochę o domowych sposobach na zmarszczki i chciałam je zebrać tutaj na podstawie waszych doświadczeń i działań.

Dużo mówi się o diecie i zdrowym trybie życia (sport), które gdzieś tam mają wpływ na kondycję naszej skóry. Dalej, picie dużej ilości wody, unikanie stresu itp. Tylko czy te rzeczy są skuteczne i na ile, trzeba by zapytać osoby praktykujące lub specjalistę :)

Pytanie jest proste, czy warto zwracać uwagę na domowe sposoby walki ze zmarszczkami, czy jednak jesteśmy skazani na porażkę i najlepiej udać się do apteki po jakiś dobry (czytaj drogi) krem na zmarszczki z nadzieją, że będzie skuteczny?

pytanie zadane 10 listopada 2015 w Moda i uroda przez użytkownika Weronika Hera (1,830)
edycja 12 listopada 2015 przez użytkownika Weronika Hera
  

6 odpowiedzi

+4 głosów
Najlepsza

Domowe sposoby na zmarszczki są dobre, ale to nie jest kwestia ich zastosowania... to jest kwestia zmiany sposobu życia i przyzwyczajeń, i to ma sens jeśli jesteś przed 30. Żadne z cudownych sposobów nie zadziałają jeśli zastosuje się je przez miesiąc, nawet rok. Do tego trzeba konsekwencji i tak jak napisałam wdrożenia zmian w nasze codzienne życie.

Jeśli już się decydujesz to ja bym wymieniła takie kwestie:

  1. zakaz palenia.
  2. unikać długotrwałego opalania.
  3. nosić okulary słoneczne.
  4. picie dużej ilości płynów.
  5. dobra dieta - kwasy omega-3, witaminy, minerały.
Do powyższych dorzuciła bym jeszcze sportowy tryb życia. Oczywiście, dobry krem na pewno nie zaszkodzi, jako uzupełnienie domowych sposobów na zmarszczki :)
odpowiedź 10 listopada 2015 przez użytkownika Monika Stępień (1,090)
wybrane 10 listopada 2015 przez użytkownika Weronika Hera
+3 głosów

Wg mnie nie można tego nazwać sposobami na zmarszczki. Tu chodzi głównie o profilaktykę i są metody i zachowania, które należy wprowadzić, aby proces pogarszania jakości i wyglądu skóry odsunąć w czasie. Jeśli przez lata temat profilaktyki się zaniedbywało i efektem są widoczne zmarszczki, to ciężko teraz oczekiwać cudu, no chyba, że skorzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Ale, jeśli jesteśmy świadomi i do tematu zmarszczek podejdziemy na etapie, gdy jeszcze ich nie widać to domowe sposoby na zmarszczki znacząco opóźnią pojawianie się zmarszczek. Wg mnie warto korzystać z następujących:

  1. Masaż twarzy - najlepiej użyć do masażu kremu na zmarszczki, ułatwia to masaż. Masaż najlepiej wykonywać co dwa dni i skupić się na okolicach czoła, ust, oczu oraz szyi. Ruchy okrężne są najbardziej skuteczne, należy wykonywać je bardzo delikatnie.
  2. Spożywanie oleju lnianego - olej lniany pomaga w pozbywaniu się zmarszczek. Warto go spożywać. Jest skuteczny w profilaktyce jak i pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek, które już występują.
  3. Witamina E- czyli witamina młodości. Można dodać ją do maseczki, lub zaaplikować bezpośrednio na zmarszczki. Dobrze jest spożywać orzechy, jaja, mleko i inne produkty, które zawierają tą witaminę.
  4. Owoce - zielone winogrona, plastry z ananasa dobrze sprawdzają się jako okłady. Dobra jest też maska z papai i banana. Tym sposobem łatwo uzupełnić niedobory witamin.
Wszystkie te rzeczy można z powodzeniem stosować w domu i są to bardzo dobre domowe sposoby na zmarszczki. Moim zdaniem warto je stosować, na pewno poprawią kondycję naszej skóry.

 

odpowiedź 12 listopada 2015 przez użytkownika Martyna Wrona (670)
0 głosów

Dieta, picie odpowiedniej ilości płynów, odpowiedni tryb życia, wysypianie się, unikanie stresu i używek typu alkohol i papierosy, unikanie opalania się i stosowanie odpowiednich kremów nawilżających, nie stosowanie kosmetyków pełnych chemii to podstawy, jeżeli chodzi o ochronę przed powstawaniem zmarszczek.

Poza tym można stosować tak zwane domowe sposoby na zmarszczki http://www.biomedical.pl/uroda/domowe-sposoby-na-zmarszczki-1567.html Jest ich tam bardzo dużo. Najlepsze według mnie są masaż twarzy i maseczki z awokado czy z jogurtem naturalnym.

 

odpowiedź 20 lutego 2016 przez użytkownika errika
0 głosów
u mnie niestety domowe sposoby na zmarszczki nie działają, próbowałam już różnych maseczek, masaży twarzy i niestety bez większych skutków. Wypróbowałam też wiele różnych kosmetyków, moim ulubionym jest komórkowe serum odmładzające Luminesce firmy Jeunesse, w ogóle bardzo lubię kosmetyki tej firmy, bo są skuteczne i nie uczulają mnie, a mam bardzo wrażliwą skórę. polecam kosmetyki tej firmy, można je znaleźć na tej stronie https://mkap.jeunesseglobal.com/pl-PL/
odpowiedź 3 czerwca 2016 przez użytkownika kasia
0 głosów
Azjaci stosują masaże (filmiki można znaleźć na YT) i przyznajcie - matki nie odróżnisz od córki. ;D Można też stosować kremy z dużą zawartością witamin oraz kremy przeciwsłoneczne stosowane codziennie, nawet zimą, bo to w końcu słońce postarza skórę. A i nie chodzić na solarkę.
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez użytkownika Dalila (300)
0 głosów
Szukałam co nico w temacie i proszę - miałam rację. http://www.biomedical.pl/uroda/domowe-sposoby-na-zmarszczki-1567.html Joga twarzy. Proste ćwiczenia, aczkolwiek mnie bardziej zachęcają masaże. Na przykład rozcieracie czoła (od środka palcami delikatnie suniecie na boki). Albo wykonujecie taki ruch, jakbyście chciały okrążyć palcem po dolnych powiekach. Tu potrzebny jest filmik, niestety nie umiem tego sama dobrze wyjaśnić. No i nie zapominajmy o dobroczynnym wpływie octu jabłkowego - naturalnego kosmetyku od wszystkiego! (używanego tak wewnętrznie, jak i zewnętrznie). Oraz cały wachlarz ofert z najróżniejszymi maseczkami. Czemu mogą być lepsze od zwykłych kremów? Ponieważ będą naturalnie wytworzone, wolne od procesów ratyfikacji.
odpowiedź 9 sierpnia 2016 przez użytkownika Dalila (300)
Witaj w serwisie Czy Jak .. Pytania i Odpowiedzi, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na różne tematy.
24 pytań
53 odpowiedzi
10 komentarzy
461 użytkowników