O co chciałbyś zapytać?
+3 głosów

Domowe sposoby na zmarszczkiInteresują mnie sprawdzone sposoby na zmarszczki, które można wprowadzić bez wycieczki do apteki. Co możemy zrobić poza kremami na zmarszczki i innymi drogimi preparatami, które rzekomo mają cudotwórcze działanie?

Jakie znacie domowe sposoby na zmarszczki?

Czytałam trochę o domowych sposobach na zmarszczki i chciałam je zebrać tutaj na podstawie waszych doświadczeń i działań.

Dużo mówi się o diecie i zdrowym trybie życia (sport), które gdzieś tam mają wpływ na kondycję naszej skóry. Dalej, picie dużej ilości wody, unikanie stresu itp. Tylko czy te rzeczy są skuteczne i na ile, trzeba by zapytać osoby praktykujące lub specjalistę :)

Pytanie jest proste, czy warto zwracać uwagę na domowe sposoby walki ze zmarszczkami, czy jednak jesteśmy skazani na porażkę i najlepiej udać się do apteki po jakiś dobry (czytaj drogi) krem na zmarszczki z nadzieją, że będzie skuteczny?

pytanie zadane 10 listopada 2015 w Moda i uroda przez użytkownika Weronika Hera (1,830)
edycja 12 listopada 2015 przez użytkownika Weronika Hera
  

3 odpowiedzi

+4 głosów
Najlepsza

Domowe sposoby na zmarszczki są dobre, ale to nie jest kwestia ich zastosowania... to jest kwestia zmiany sposobu życia i przyzwyczajeń, i to ma sens jeśli jesteś przed 30. Żadne z cudownych sposobów nie zadziałają jeśli zastosuje się je przez miesiąc, nawet rok. Do tego trzeba konsekwencji i tak jak napisałam wdrożenia zmian w nasze codzienne życie.

Jeśli już się decydujesz to ja bym wymieniła takie kwestie:

  1. zakaz palenia.
  2. unikać długotrwałego opalania.
  3. nosić okulary słoneczne.
  4. picie dużej ilości płynów.
  5. dobra dieta - kwasy omega-3, witaminy, minerały.
Do powyższych dorzuciła bym jeszcze sportowy tryb życia. Oczywiście, dobry krem na pewno nie zaszkodzi, jako uzupełnienie domowych sposobów na zmarszczki :)
odpowiedź 10 listopada 2015 przez użytkownika Monika Stępień (1,090)
wybrane 10 listopada 2015 przez użytkownika Weronika Hera
+3 głosów

Wg mnie nie można tego nazwać sposobami na zmarszczki. Tu chodzi głównie o profilaktykę i są metody i zachowania, które należy wprowadzić, aby proces pogarszania jakości i wyglądu skóry odsunąć w czasie. Jeśli przez lata temat profilaktyki się zaniedbywało i efektem są widoczne zmarszczki, to ciężko teraz oczekiwać cudu, no chyba, że skorzystamy z dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Ale, jeśli jesteśmy świadomi i do tematu zmarszczek podejdziemy na etapie, gdy jeszcze ich nie widać to domowe sposoby na zmarszczki znacząco opóźnią pojawianie się zmarszczek. Wg mnie warto korzystać z następujących:

  1. Masaż twarzy - najlepiej użyć do masażu kremu na zmarszczki, ułatwia to masaż. Masaż najlepiej wykonywać co dwa dni i skupić się na okolicach czoła, ust, oczu oraz szyi. Ruchy okrężne są najbardziej skuteczne, należy wykonywać je bardzo delikatnie.
  2. Spożywanie oleju lnianego - olej lniany pomaga w pozbywaniu się zmarszczek. Warto go spożywać. Jest skuteczny w profilaktyce jak i pomaga pozbyć się drobnych zmarszczek, które już występują.
  3. Witamina E- czyli witamina młodości. Można dodać ją do maseczki, lub zaaplikować bezpośrednio na zmarszczki. Dobrze jest spożywać orzechy, jaja, mleko i inne produkty, które zawierają tą witaminę.
  4. Owoce - zielone winogrona, plastry z ananasa dobrze sprawdzają się jako okłady. Dobra jest też maska z papai i banana. Tym sposobem łatwo uzupełnić niedobory witamin.
Wszystkie te rzeczy można z powodzeniem stosować w domu i są to bardzo dobre domowe sposoby na zmarszczki. Moim zdaniem warto je stosować, na pewno poprawią kondycję naszej skóry.

 

odpowiedź 12 listopada 2015 przez użytkownika Martyna Wrona (670)
0 głosów
Azjaci stosują masaże (filmiki można znaleźć na YT) i przyznajcie - matki nie odróżnisz od córki. ;D Można też stosować kremy z dużą zawartością witamin oraz kremy przeciwsłoneczne stosowane codziennie, nawet zimą, bo to w końcu słońce postarza skórę. A i nie chodzić na solarkę.
odpowiedź 5 sierpnia 2016 przez użytkownika Dalila (260)
Witaj w serwisie Czy Jak .. Pytania i Odpowiedzi, w którym możesz zadawać pytania innym użytkownikom i ekspertom, dzielić się wiedzą z innymi i zdobywać wiedzę na różne tematy.
12 pytań
257 odpowiedzi
10 komentarzy
538 użytkowników